2012

The Zero, pátek 13. 11. 2009 - 03:17

Jak se tak dívám na počet zápisků o filmech a návštev kin, vidím zcela jednoznačný vztah mezi nimi: nepřímou úměru. Čím víc jsem v kině, tím méně o tom píšu. A vzhledem k tomu, že letos jsem byl v kině už více než 30x, je jasné, že zápisků je minimum. Pokusím se teď ten poměr alespoň trochu vylepšit. Jen to nebude recenze, ale spíš seznam postřehů. Jo a možná spoiler alert.

Stmívačka a titulky...

2012

Rok, kterým končí starodávný mayský kalendář (ne, nekončí svět, jen kalendář), nese ve jméně i nejnovější film Rolanda Emmericha. To je takový ten člověk, co točí filmy, co se spoustě lidí nelíbí a mně ano. I když je vidět jakási sestupná tendence kvality - Hvězdná brána (úžasný), Den nezávislosti (super), Godzilla (dobrý), Patriot (no... ale ano), Den poté (dobrý), 10000 př. n. l. (nevim, vypnul jsem po pěti minutách a raději se věnoval přítelkyni). A teď přichází 2012.

Co říct o ději? Je to blbé. Je to tak blbé, že to musí poznat každý. Ale upřímně, on na takovýhle film jde někdo kvůli ději? Efekty jsou super a to je přece mnohem důležitější.

Nelze si nevšimnout, že celý film sponzorovalo Sony. Všichni mají stejný telefon (můj bývalý Sony Ericsson W950i), což je docela s podivem vzhledem k tomu, že v roce 2012 je to šest let starý model, který ani ve své době nebyl nijak úspěšný :). Všechny notebooky jsou Vaio (nebo je vidět rovnou Sony) a vydrží celý film bez nabití.

Musím taky poznamenat, že Roland Emmerich asi nesnáší Los Angeles. Zničil ho v Dni nezávislosti, zmasakroval v Dni poté a v 2012 ho pro jistotu totálně zdevastoval (A potopil. Doslova.).

K hereckým výkonům se taky vyjadřovat nebudu, ne že by byly tak špatné, já to prostě akorát nepoznám. Výborně pobavila hláška "It's Russian", potěšilo malinké cameo Deana Marshalla ze Stargate: Atlantis (o to víc, že si těhle minirolí většinou nevšimnu) a stále pěkná Amanda Peet, která ale od Můj soused zabiják pěkně zestárla.

Nejvíc jsem se rozesmál při závěrečné scéně, kdy otevírali poprvé loď. Chtělo se mi říct "A vsaď se, že okolo lodí budou lítat vrtulníky". A ony tam fakt byly. Kde se vzaly netuším, protože loď předtím 4 týdny neotevřeli, ale byly tam. Už bych měl začít pracovat na tom svém scénáři.

Sečteno a podtrženo: Je to tak blbý, až je to zábava. Ještě měli hlavního vědce-hrdinu zvolit jako nového prezidenta zeměkoule a klišé by byla splněna na 105%. Kdyby se z těch 158 minut filmu vystříhalo 20 minut zbytečných kecání, bylo by to dokonalé.

Zařazeno do kategorie medi@.

Předchozí: STOP všemu, hlavně těm pitomcům

Komentáře

1. Jakub Jeřábek

13.11.2009 10:18:11

avatarDíky :) ušetřil jsi mi 99 Kč za lístek a pár desítek za občerstvení :)

2. mando

04.06.2011 23:20:59

Náhodou bola to zábava, hlavne tie efekty boli super, dej neriešim.

Přidat komentář

Jako heslo je to proto, že lze využít magic wand a odpověď se tak bude pamatovat.

Povolené tagy: b, i, q. Bez jakýchkoli atributů a řádně ukončené. URL se převádí automaticky.

Vyžadováno je pouze jméno (proto je zvýrazněné), text, kód (ten zadáváte jen s vypnutým JavaScriptem - jestli ho nevidíte, nemusíte se o něj starat. Poslední věc, kterou formulář vyžaduje, je stisknutí tlačítka Přidat.

* E-mail slouží především k načtení gravatarů. Zobrazovat se nebude.