Archiv - září 2005

Firefox je nebezpečnější než MSIE? Tvrdí to Symantec!

The Zero, 20.09.2005 00:54:12
Twenty-five vulnerabilities were disclosed for Mozilla browsers, including Firefox, in the first half of the year, compared with 13 for Explorer, Symantec said. Eighteen of the Mozilla flaws were classified as high severity, compared with eight high-severity Explorer flaws.

Je ale Firefox skutečně nebezpečnější? Musíme si uvědomit, že se jedná o první "velkou" verzi - tedy 1.0 - a že každý software obsahuje chyby. Samozřejmě většina chyb vychází z již protřelého Gecka, které je o něco starší než Firefox, takže můj argument zde neobstojí.

Celý článek...

Windows Update - opravdu užitečný

The Zero, 10.09.2005 22:20:23

Užívám si Výhod legálních Windows :) a tak jsem zase jednou zapnul IE a zašel na Windows Update. Zaškrtnul jsem všechny dostupné aktualizace (ty kritické se samozřejmě stahují automaticky), stáhnul (poznámka: před týdnem to moc rychle nestahovalo, tohle byla vlastně až druhá návštěva po delší době), restartoval počíta a nešel zvuk. No super. Tak jsem hledal, co se děje, až jsem zjistil, že se nainstalovaly nové ovladače zvukové karty, které ovšem nebyly tak úplně v pořádku :).

Celý článek...